1. SK Prostějov - SK Líšeň
Minulé kolo očima trenérů

FC Vysočina Jihlava - 1. SK Prostějov

David OULEHLA – FC Vysočina Jihlava:

„Jsme samozřejmě velmi rádi, že se nám duel proti Prostějovu podařilo zvládnout. Bylo to velmi těžké. Věděli jsme, že budou hrozit duem Malec – Jaroš, což se nám docela dařilo pokrýt. Přesto nás v první půli dvakrát nepříjemně vybrejkovali a zavánělo to gólem. To jsme přežili, ale pak přišla rána v podobě pokutového kopu proti nám těsně před odchodem do kabin. V poločase jsem však z kluků cítil, že mají sílu a energii na obrat a věří si. Náš tým má charakter a je opravdu pospolitý. A je určitě velkým povzbuzením, že se nám to ve druhém dějství proti dobře v bloku bránícímu soupeři podařilo. Když jsme vyrovnali na 1:1, tak jsem pevně věřil, že vyhrajeme. Uvědomujeme si, že kdyby Malec zkraje druhého poločasu proměnil svoji obrovskou šanci, tak by se nám utkání otáčelo těžko. Stejně tak jsme v některých situacích měli kousek potřebného štěstí, že soupeř nedokázal vyrovnat. Lze říci, že štěstí, která nám trochu chybělo v předchozích zápasech, nám dnes nastavilo přívětivou tvář a přiklonilo se k nám. Přitom však musím říci, že v poli jsme byli lepší než soupeř. Lépe jsme kombinovali, lépe jsme se pohybovali. Jenže zápasy se rozhodují v šestnáctkách, kde to ještě úplně není takové, jak bych očekával.“

Pavel ZAVADIL – 1.SK Prostějov

„Prvních dvacet minut jsme se na hřišti trochu hledali, ale pak jsme za mě předvedli velmi dobrý výkon, kdy jsme si vytvořili tři tutové šance do poločasu a šli jsme po penaltě do vedení. Ve druhé půli jsme nezachytili dobře úvod a soupeř po centru srovnal. Poté jsme se dopustili jedné individuální chyby, kde to soupeř rychlou narážečkou trestal a šel do vedení. Myslím si, že jsme v zápase předvedli velmi dobrý výkon a měli daleko více šancí, jenže domů body nevezeme, což mě hodně mrzí.“